WSPMiSB – uczelnia influencerów

Agencja Informacyjna: Niektórzy popularni influencerzy uznają, że praca w social mediach to najgorszy zawód świata. Uzasadniając wskazują na stres, przepracowanie i brak życia prywatnego. Inni kpią z tych ocen, uzasadniając, że leżenie przez cały dzień w słońcu na leżaku ze smarfonem w dłoni, nie wydaje się aż tak ciężką pracą. Prawda, jak zwykle, znajduje się gdzieś po środku. 

Spis treści

Przyszłość należy do wykształconych influencerów

Kim jest influencer?

Juliusz Bolek o influencerach w działaniach marketingowych

Dr hab. Adam Grzegorzych: rynek social mediów tworzą influencerzy

dr Janusz Grobicki – Rektor WSPMiSB o social mediach

WSPMiSB jako uczelnia kafeteryjna

WSPMiSB – uczelnia z paletą interesujących i gwarantujących zatrudnienie specjalności

Historia WSPMiSB

Początki WSPMiSB

Jednostki organizacyjne WSPMiSB

Misja WSPMiSB

Kim jest dr hab. Adam Grzegorczyk – twórca WSPMiSB?

Dr Adam Grzegorzyk – dokonania 

Przyszłość należy do wykształconych influencerów

Wydaje się, że kończą się czasy domorosłych influencerów. Kariera w social mediach wymaga wiedzy, umiejętności i odpowiednich predyspozycji. Bez takiego zaplecza można liczyć w tej dziedzinie jedynie na krótkotrwały błysk zainteresowania, który jednak nie przekłada się na stabilną pozycję na rynku. 

https://agencja-informacyjna.com/sukces-adamed-smart-up/embed/#?secret=o6EujgG9ZQ#?secret=7jx1rFmWDK

Kim jest influencer?

Influencer (termin pochodzi od angielskiego słowa influence – „wpływ”) – inaczej lider opinii – w świecie mediów społecznościowych jest to publiczna osoba wpływowa, która dzięki swojemu zasięgowi jest w stanie oddziaływać na ludzkie postawy, poglądy, przekonywać do wyborów konsumenckich. Często tym terminem określa się twórców internetowych, o znacznym rozgłosie, posiadających znaczne grono obserwujących. Influencerzy wykorzystują następujące internetowe kanały komunikacji: portale społecznościowe, blogi lub vlogi o różnej tematyce, które przez fanów są uznawane za interesujące, ciekawe, wiarygodne i rzetelne. Można wyróżnić różne kategorie influencerów takie jak: idole (przyciągają uwagę swoją osobowością i charyzmą, eksperci (dysponujący specjalistyczną wiedzę), lifestylerzy (specjalizują się w tematach takich jak: moda, uroda, wolny czas), aktywiści (popularyzują tematy społeczne, polityczne lub gospodarcze) i artyści (głównie zajmują się promocją swojej twórczości i siebie).

Juliusz Bolek o influencerach w działaniach marketingowych

„Influencer, ze względu na swój autorytet, może pomóc w działom marketingowym, w osiągnięciu zamierzonych celów. Są oni włączani do kampanii marketingowych, ponieważ potrafią umiejętnie wpływać na zachowania użytkowników Internetu.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu i ekspert z zakresu public relations. – „Współpraca z internetowymi liderami opinii zyskuje coraz zainteresowanie, miedzy innymi dlatego, że jest relatywnie tańsze od innych form kampanii reklamowych. Jest to także ważne wsparcie oraz źródło informacji dla różnych działów jak np. public relations (komunikacja społeczna), SEO (skrót od angielskich słów: search engine optimization – optymalizacja treści dla potrzeb wyszukiwarek internetowych), a przede wszystkim dla mediów społecznościowych. Influencerzy sa wykorzystywaniu do polaryzacji i budowania świadomości marki, produktów, usług, poglądów i zachować konsumenckich. Stanowi to źródło dochodów influencerów, czasem, w zależności od efektów, bardzo znaczących.” – Tłumaczy Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu i ekspert z zakresu public relations.

Dr hab. Adam Grzegorzych: rynek social mediów tworzą influencerzy

„Rynek social mediów rozwija się, w Polsce, od kilku lat, bardzo dynamicznie.” – Ocenia dr hab. Adam Grzegorzczyk – ekspert marketingu i twórca Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie. – „Liderami rynku mediów społecznościowych są w głównej mierze influencerzy. Setki tysięcy polskich przedsiębiorców korzystają z możliwości komunikacyjnych jakie dają media społecznościowe, aby budować swój codzienny biznes i zwiększać jego efektywność. Ostatnie lata dowodzą, że rynek social mediów jest coraz bardziej wymagający. Dla osiągnięcia sukcesu nie wystarczy już kreować odpowiednio dużych zasięgów dla swoich postów. Konkurencja w tym zakresie jest ogromna. Im wyższe kompetencje, wiedza i profesjonalizm tym większa szansa na odniesienie sukcesu. Dlatego obecnie aby podjąć wyzwanie jako influencer warto zdobyć wykształcenie w tym kierunku, które zapewnia Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie na kierunku „E-Marketing & Social Media.” – Uważa dr hab. Adam Grzegorczyk – ekspert marketingu i twórca Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie.

https://agencja-informacyjna.com/wojciech-malajkat-list-otwarty-rektora-akademii-teatralnej-im-aleksandra-zelwerowicza-w-warszawie/embed/#?secret=eFlJsDnC6z#?secret=N0hDcicUe6

dr Janusz Grobicki – Rektor WSPMiSB o social mediach

„Zarządzanie social mediami wymaga bardzo znacznych i złożonych kompetencji: od strategicznego planowania, analizy statystycznej, przez znajomość mechanizmów komunikacji, umiejętności kreatywne, aż po systematyczność i rzetelność działania.” – Uważa dr Janusz Grobicki – Rektor Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie. – „Między innymi z tych powodów Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu kształci specjalistów w dziedzinie social mediów, a jej absolwenci obsługują największe i najciekawsze kampanie.” – Wyjaśnia dr Janusz Grobicki – Rektor Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie.

WSPMiSB jako uczelnia kafeteryjna

Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie to jedna z pierwszych w Polsce uczelni tzw. kafeteryjnych czyli takich, które kształcą studentów w wąskich specjalnościach, w niewielkich grupach, pod indywidualną opieką fachowców. Przykładowo, w specjalności „menedżer artysty” uczelnia działa w partnerstwie z Izbą Gospodarczą Menedżerów Artystów Polskich, a członkowie Izby prowadzą zajęcia ze studentami i opiekują się nimi, podczas praktyk organizowanych indywidualnie w swoich impresariatach. 

WSPMiSB – uczelnia z paletą interesujących i gwarantujących zatrudnienie specjalności

Spośród innych uczelni warszawskich Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie wyróżnia się paletą interesujących i gwarantujących zatrudnienie specjalności. Są to: studia I stopnia: e-marketing & social media; menedżer artysty; zarządzanie zasobami ludzkimi; reklama; studia II stopnia: zarządzanie w reklamie; public relations; menedżer kultury; studia podyplomowe: promocja turystyki 2.0; organizacja wydarzeń i sponsoringu; menedżer artysty; marketing wnętrz i zarządzania reklamą.

https://agencja-informacyjna.com/eksperci-azir-doradzaja-jak-wybrac-zawod/embed/#?secret=PkqNKGKP2A#?secret=u9oedx1AYJ

Historia WSPMiSB

Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie została utworzona aktem założycielskim Instytutu Promocji Sp. z o.o. z dnia 27 września 2000 roku na podstawie zezwolenia Ministra Edukacji Narodowej na utworzenie niepaństwowej wyższej szkoły zawodowej z dnia 8 września 2000 roku (decyzja DNS-1-0145-549/Eko/2000). Pierwotnie nosiła nazwę: Wyższa Szkoła Promocji. Uczelnia uzyskała osobowość prawną na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej, zarządzającej wpis do rejestru niepaństwowych Uczelni zawodowych pod numerem 61 z dnia 4 kwietnia 2001 roku (decyzja DSW-3-0145-87/TT/2001). 

Początki WSPMiSB

Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie rozpoczęła działalność dydaktyczną 1 października 2001 roku. W dniu 22 września 2005 Minister Edukacji Narodowej i Sportu zezwolił uczelni na prowadzenie studiów magisterskich. Od 2005 roku Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie rozwija działalność akademicką, prowadzi badania naukowe, organizuje kongresy, konferencje i seminaria. Jest także ośrodkiem wymiany międzynarodowej myśli naukowej. W grudniu 2014 roku nazwa uczelni została rozszerzona do: Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu. W styczniu 2016 roku uczelnia rozpoczęła dzielność w najbardziej rozpoznawalnym budynku w stolicy Polski: Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Już ponad 3.000  studentów zostało absolwentami Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie.

Jednostki organizacyjne WSPMiSB

Jednostki organizacyjne Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie  (dydaktyczne): Wydział Zarządzania;  Instytut Reklamy i Public Relations; Instytut Marketingu Rozrywki; Instytut Zarządzania Zasobami Ludzkimi; Instytut E-komunikacji i Mediów Społecznościowych. Wydzielone jednostki organizacyjne (instytuty naukowe): Instytut Własności Intelektualnej i Instytut Finansów Przedsiębiorstw, Kadr i Płac.

https://agencja-informacyjna.com/studia-promocja-turystyki-2-0/embed/#?secret=SVACapN7ge#?secret=1BOIS99pcC

Misja WSPMiSB

Misją Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie jest prowadzenie wyspecjalizowanej działalności dydaktycznej oraz naukowo-badawczej w dziedzinie przemysłów kreatywnych. Uczelnia stawia sobie za cel kształcić wysoko kwalifikowanych specjalistów, zapewniając im rzetelne podstawy wiedzy teoretycznej oraz zaawansowane umiejętności profesjonalne, odpowiednie do oczekiwań rynku pracy, mobilnych zawodowo i elastycznych w reagowaniu na pojawianie się nowych możliwości zatrudnienia. Cel kształcenia studentów opisywany jest dewizą uczelni: „Consilio manuque” (roztropnością i zręcznością).

Kim jest dr hab. Adam Grzegorczyk – twórca WSPMiSB?

Pomysłodawcą, a także przez wiele lat rektorem i założycielem Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie jest dr hab. Adam Grzegorczyk – profesor nadzwyczajny Uczelni, ekspert z zakresu marketingu, reklamy, mediów, ochrony własności intelektualnej i zarządzania zasobami ludzkimi ekonomista. Gościnnie prowadzi również wykłady na wielu zagranicznych i polskich uniwersytetach, w tym: we Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Franki we Lwowie na Ukrainie czy Narodowym Uniwersytecie Technicznym Ukrainy w Kijowie. Dr hab. Adam Grzegorczyk jest autorem przeszło 30 książek na temat różnych aspektów przemysłów kreatywnych, w szczególności reklamy i rozrywki, m. in. takich jak: „Z talentem do gwiazd. Jak robić karierę w show-biznesie”, „Sponsoring kultury”, „Reklama”, „Mapy recepcji reklamy”, „Reklama dźwiękowa. Studium reklamy”.

https://agencja-informacyjna.com/dr-hab-adam-grzegorczyk-aktywnosc-srebrnych-warszawiakow/embed/#?secret=K3gqVgfNXb#?secret=vhW9ZfdhKv

Dr Adam Grzegorzyk – dokonania 

W latach 80. i 90. XX wieku, dr hab. Adam Grzegorczyk związany był ze środowiskiem muzyki rockowej, dyrektor Festiwal Muzyków Rockowych (wcześniejsza nazwa Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie). Był także menadżerem największych gwiazd polskiej estrady: m.in. Ireny Santor i zespołów Roberta Gawlińskiego, Pawła Kukiza. Dr hab. Adam Grzegorczyk był dziennikarzem muzycznym, wydawcą fonograficznym, właściciel agencji reklamowej i założycielem pierwszej w Polsce szkoły reklamy. 

Od 2005 r. dr hab. Adam Grzegorczyk jest biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Warszawie w zakresie ekonomii, marketingu i reklamy oraz wyceny praw autorskich. W 2011 r. został arbitrem Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2007 r. dr hab. Adam Grzegorczyk został członkiem zwyczajnym Międzynarodowej Akademii Ochrony Pracy w Kijowie. Od 2013 r. jest członkiem Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI, Gospodarka /dec/

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Spekulacje zostały
Ograniczenia dla fir