Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

W kraju powstanie 3500 nowych łóżek szpitalnych

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Minister zdrowia Stephen Donnelly obiecuje, że poprawi się sytuacja w lecznictwie zamkniętym, więc do 2031 roku w Irlandii będzie o 3500 łóżek szpitalnych więcej.

Obecnie Irlandia cierpi z powodu braku łóżek, co opóźnia przyjmowanie pacjentów do szpitali – przyznał minister, jednak czynione są postępy i w tym zakresie, więc tworzone są nowe, a wszystkie w ramach możliwości budżetowych. Jak dodał minister Donnelly, do tej pory, a od początku kadencji tego rządu powstało 1200 nowych łóżek, co jednak jest ilością zbyt małą, jak na potrzeby kraju.

Aktualnie prowadzone są prace, aby dostarczyć 440 nowe miejsca szpitalne, co zwiększy do końca roku możliwości szpitali w zakresie przyjmowania pacjentów.

Minister dodał, iż brak łóżek w szpitalach, ale też przepełnienie placówek leczniczych, źle wpływa na oceny, jakie wystawiają chorzy służbie zdrowia, jednak proces restrukturyzacji i dostarczania nowych łóżek trawa i nie będzie przerwany. Na priorytetowe traktowanie liczyć może rejon środkowego zachodu, gdzie widać największe braki, więc to tam powstawać będzie więcej łóżek szpitalnych, niż w innych miejscach.

Problem występuje też na południowym zachodzie, gdzie ilość łóżek w przeliczeniu na pacjenta także jest zbyt niska, a minister Donnelly deklaruje, że i ten rejon doczeka się zwiększenia miejsc w szpitalach.

Stephen Donnlly zapewnia, iż wraz z dodatkowymi miejscami dla pacjentów, pojawi się nowoczesna technologia leczenia, a to oznacza, że stale rosnąć będą możliwości diagnostyczne i operacyjne szpitali. To jednak proces rozłożony w czasie i wraz z dostarczoną technologią należy przeszkolić personel.

W latach 2025-2028 pojawi się w kraju 1500 łóżek szpitalnych, a następne 1400 do 2031 roku, stwierdził szef resortu zdrowia.

W służbie zdrowia w Irlandii zatrudnionych ma zostać również znacznie większa ilość praktykantów, więc szkolić się będzie i podnosić swoje kwalifikacje większa ilość lekarzy, ale też personelu pielęgniarskiego. Oznacza to, iż planuje się zatrudniać lekarzy i pielęgniarki, a obie grupy również poprawią dostępność do szpitalnego systemu leczenia.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Photo by Adhy Savala on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version