UFO zainteresowało się samolotem Ryanair

Linia lotnicza z Irlandii ma ostatnio dobrą passę, a to za sprawą ilości przewożonych pasażerów, jednak piloci rzadko mówią, co widzą z okien kokpitów samolotów.

Inaczej stało się w przypadku pilota, który prowadził maszynę z lotniska Stansted w Essex, a powiedział, że widział UFO, czyli niezidentyfikowany obiekt latający. Ten zaś był czarny i poruszał się w odległości ok. 20 metrów od samolotu. Do bliskiego spotkania doszło na wysokości 4000 metrów, kiedy samolot wciąż się wznosił po starcie z lotniska.

Samolot, jak relacjonował pilot, leciał wówczas z prędkością ok. 300 km/h w kierunku południowym.

Zdarzenie zostało zgłoszone władzom lotniczym, a te uznały, że był to prawdopodobnie dron. Urządzenie mogło być na tyle małe, mówią specjaliści, że nie wykryły go lotniskowe radary.

W oświadczeniu pilota czytamy:

– Powiedzieli, że prawdopodobnie był to dron, ale sprzęt monitorujący drony na lotnisku go nie wykrył. 

Do samego zdarzenia doszło w 2022 r., ale pilot Ryanaira, nie był jakoby jedynym pilotem, który zgłosił w tamtym roku obserwacje UFO.

Z kolejnego raportu, jaki właśnie przeciekł do brytyjskich mediów, wiemy, że w 2022 roku dwóch innych pilotów z osobnych maszyn, jednocześnie zgłosiło obserwację niezidentyfikowanych obiektów latających. W obu przypadkach UFO miało znajdować się w pobliżu samolotów, a następnie bardzo szybko odlecieć.

W kolejnym raporcie czytamy:

– Incydent sklasyfikowany jako UFO, po tym, jak trzy samoloty zgłosiły, że obiekt znajdował się w ich pobliżu.

Informacje z wieży wskazują, że dwa samoloty zgłosiły obiekt znajdujący się około 500 stóp pod nimi, gdy wchodziły nad ląd do pasa startowego 22 na Stansted.

Z nagrań z wierzą kontrolną, wynika, że system TCAS, czyli unikania kolizji powietrznych zaalarmował pilotów ich o obiekcie w odległości około 150 metrów. W tym przypadku żaden z pilotów nie widział jednak obiektu.

*

I weź teraz, leć samolotem. Nie dosyć, że bilety drogie, to jeszcze UFO napada. A kiedyś były to takie spokojne wyspy…

Bogdan Feręc

Źr. Essex Live

Image by Peter Lomas from Pixabay

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Aborcja to opieka zd
Minister zdrowia zac