To koniec publicznych mediów w Polsce

Minister ds. kultury RP Bartłomiej Sienkiewicz zadecydował, iż stawia w stan likwidacji TVP, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową.

Decyzja została podjęta ze względu, jak podaje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na upolitycznienie przez Prawo i Sprawiedliwość tych instytucji.

Dodatkowo na decyzję ministra Sienkiewicza wpłynęło prezydenckie weto, w którym Andrzej Duda odmówił podpisania ustawy okołobudżetowej, a ta przyznawała m.in. pokaźną kwotę pieniędzy na działanie mediów publicznych.

Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania. Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela.

Bartłomiej Sienkiewicz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Politycy aktualnego obozu rządzącego są zdania, iż trwające obecnie tzw. interwencje poselski, jakie w siedzibach TVP i PAP prowadzą posłowie PiS, to wyraz obaw o utratę wpływu w tych i na te instytucje.

Bogdan Feręc

Źr. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Fot. Public domain

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Donald Tusk: powołu
Polska gospodarka do