Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

Ryanair podał szczegóły, dlaczego domaga się 15 000 € od pasażera

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ryanair przedstawił zestaw szczegółów dotyczących kosztów i opłat, jakie linia poniosła w bezpośrednim wyniku zakłócania porządku przez pasażera na pokładzie lotu z Dublina do Lanzarote 9 kwietnia 2024 roku.

Z powodu zakłócania porządku przez pasażera samolot został zmuszony do zmiany trasy na Porto, gdzie wylądował, a pasażer został wysadzony z maszyny i aresztowany. Z powodu ograniczeń dotyczących godzin pracy załogi samolotu, zarówno kapitan, jak i jego podwładni oraz ponad 160 pasażerów zmuszonych zostało do spędzenia nocy na lotnisku w Porto, a koszty zakwaterowania, posiłków itp. zostały w całości pokryte przez Ryanair.

Linia lotnicza musiała również zapewnić dodatkowy samolot i załogę do obsługi opóźnionego lotu powrotnego z Lanzarote do Dublina, który odbył się 10 kwietnia 2024 r.

W bezpośrednim wyniku tego zakłócającego spokój zachowania jednego z pasażerów ponad 160 innych podróżnych i 6 członków załogi zostało zmuszonych do zmiany trasy na lotnisko w Porto i spędzenia tam nocy, a następnie następnego dnia, 10 kwietnia 2024 r., polecieli na Lanzarote. 

Pojawiły się komentarze na temat 15 000 € kosztów tej zmiany trasy, które Ryanair rozłożył w następujący sposób:

Rzecznik Ryanair powiedział:

– Żaden z tych kosztów nie zostałby poniesiony, gdyby ten zakłócający porządek pasażer nie zmusił do zmiany trasy do Porto w celu ochrony bezpieczeństwa samolotu, 160 pasażerów i 6 członków załogi na pokładzie. Rządy europejskie wielokrotnie nie podejmują działań, gdy zakłócający porządek pasażerowie zagrażają bezpieczeństwu samolotu i zmuszają go do zmiany trasy. W tym przypadku portugalska prokuratura orzekła, że ​​ponieważ samolot i pasażer są Irlandczykami, sprawę należy przenieść do Irlandii. Ryanair wszczyna zatem postępowanie cywilne przeciwko temu pasażerowi w sądach irlandzkich w celu odzyskania tych kosztów, które zostały poniesione w całości i wyłącznie w wyniku zachowania zakłócającego porządek pasażera, które spowodowało nie tylko zmianę trasy, ale także nocleg w Porto ponad 160 pasażerów i 6 członków załogi oraz samolotu operacyjnego.

– Czas, aby władze UE podjęły działania w celu ograniczenia sprzedaży alkoholu na lotniskach. Linie lotnicze, takie jak Ryanair, już ograniczają i ograniczają sprzedaż alkoholu na pokładzie naszych samolotów, szczególnie w przypadkach zakłócania porządku przez pasażerów. Jednak podczas opóźnień lotów pasażerowie spożywają nadmiar alkoholu na lotniskach bez żadnych ograniczeń dotyczących zakupu lub spożycia. Nie rozumiemy, dlaczego pasażerowie na lotniskach nie są ograniczeni do 2 napojów alkoholowych (używając swojej karty pokładowej dokładnie w taki sam sposób, w jaki ograniczają sprzedaż bezcłową), ponieważ skutkowałoby to bezpieczniejszym i lepszym zachowaniem pasażerów na pokładzie samolotów oraz bezpieczniejszym doświadczeniem podróży dla pasażerów i załóg w całej Europie.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. Ryanair

Fot. Andrew Cutajar

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version