Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

Referendum o ograniczeniu napływu imigrantów

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po porażce rządu związanej z ostatnim referendum dotyczącym roli kobiety w domu i uznania partnerstwa za równoznaczne małżeństwu, pojawiają się propozycje, aby zorganizować kolejne referendum krajowe, a to miałoby wskazać, czy mieszkańcy Irlandii chcą ograniczenia napływu migrantów?

W pytaniach do tego referendum miałoby znaleźć się też takie, które po pozytywnym oddźwięku wymuszałoby na rządzie uznanie, że Irlandia jest „pełna”, a na tej podstawie kraj powinien zmienić całą politykę migracyjną. Sugeruje się, że osoby spoza Unii Europejskiej, powinny również ubiegać się o możliwość wydania im pozwolenia na pobyt na wyspie, o ile przedstawiają dla niej wartość w różnych postaciach, ale jeszcze przed pojawieniem w Irlandii.

Tym samym, jeżeli do takiego referendum w ogóle dojdzie, bo sprawa ma obecnie swój żywot w internecie, a nawołują do niego grupy antyimigranckie i określające się, jako posiadające wysoką świadomość społeczną, byłby to kolejny przykład inicjatywy oddolnej, ale i pokazywał nastawienie tutejszego społeczeństwa do polityki prowadzonej przez rząd.

Wiele osób już teraz mówi, że obecny stan państwa nie pozwala, aby przyjmować kolejnych migrantów na wyspę i należy rozprawić się na początku z nielegalnymi imigrantami, więc odesłać ich do krajów pochodzenia, a nie trzymać w ośrodkach dla migrantów całymi latami. Żąda się też ustanowienia realnej weryfikacji tożsamości osób, które pojawiają się na wyspie spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a dotyczyć ma wszystkim migrantów od dzieci po osoby starsze. O ile nie uda się na wstępie ustalić danych migranta, ten powinien być w trybie natychmiastowym wydalony z kraju, brzmi jeden z punktów.

Wezwanie w oficjalnej formie trafić ma wkrótce na biurko ministra ds. integracji Roderica O’Gormana, ale też minister sprawiedliwości Helen McEntee.

Obecnie prowadzona jest zbiórka podpisów, co ma zapewnić odpowiednie poparcie dla tej idei.

Na wyspie mówi się też coraz częściej o tworzeniu podwalin pod nowe partie polityczne, które w podstawach działania będą miały patriotyzm, a i nawoływać będą do odejścia od globalistycznego modelu funkcjonowania Irlandii. Mają też zmienić układ sił politycznych i zrujnować aktualny układ, jaki prezentuje irlandzki establishment.

Bogdan Feręc

Źr. The Liberal

Photo by Ainars Djatlevskis on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version