Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

Przechodzenie na czerwonym świetle jest nagminne

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

CompleteCar.ie jest zdania, że przechodzenie na czerwonym świetle stało się w Irlandii „epidemią”, a przede wszystkim poprzez brak egzekwowania przepisów przez policję.

Zakaz przechodzenia przez przejścia dla pieszych przy czerwonym sygnale łamany jest codziennie przez tysiące osób w kraju, podobnie, jak zatrzymywanie samochodów na żółtych polach i korzystanie z pasów przeznaczonych dla autobusów.

Wtargnięcie na ulicę przy czerwonym świetle to zagrożenie dla życia, więc staje się sprawą istotną w Irlandii, gdzie corocznie ginie w wypadkach drogowych duża ilość osób. W tym roku w kraju zginęło już 61 osób, więc to ilość większa, niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Shane O’Donoghue z CompleteCar.ie powiedział, że przechodzenie na czerwonym świetle jest bardzo niebezpieczne, a dodał, iż często piesi tamują ruch, a nawet zatrzymują się na żółtych polach, gdy nie mogą iść dalej.

Nagminne jest też blokowanie przez samochody skrzyżowań, gdyż nie uznaje się już zasady, iż nie można na nie wjechać, gdy nie ma możliwości jego opuszczenia. Kierowcy bardzo często stają też na wyłączonych z ruchu miejscach, więc utrudniają przejazd innym użytkownikom ulic.

Obecnie mówi się, że sytuacja mogłaby się zmienić, gdyby Garda reagowała z pełną surowością na te przypadki, a tak się nie dzieje.

Ludzie w centrach miast nie korzystają z przejść dla pieszych, co również stwarza zagrożenie, zarówno dla nich samych, jak i dla pojazdów.

Kolejnym problemem w miastach stało się wykorzystywanie pasów dla autobusów, jako szybkiej ścieżki pokonania zatorów, ale i to jest wykroczeniem drogowym, z którym należy walczyć.

W kraju występuje jeszcze jeden problem, a także nie jest praktycznie wcale zauważany przez Gardę, więc ochlapywanie przez pojazdy pieszych. Kierowcy zbliżający się do kałuż i rozlewisk na ulicach, bardzo rzadko obecnie zwalniają, co uchroniłoby przechodniów przed oblaniem ich wodą stojącą na drogach.

Garda powinna więc zmienić swoje postępowanie, mówił w konkluzji redaktor CompleteCar.ie, aby piesi zaczęli szanować przepisy, podobnie jak kierowcy, co poprawi bezpieczeństwo na drogach.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Photo Photo by Randy Tarampi on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version