Oglądaj, wąchaj i smakuj zanim wyrzucisz. Data przydatności do spożycia to tylko sugestia
Jedną z przyczyn marnowania żywności jest niewłaściwe czytanie etykiet, co powoduje, że często do kosza trafia również pełnowartościowa żywność. Dlatego DANONE we współpracy z Too Good To Go, wprowadza zastępuję określenie „należy spożyć do” stwierdzeniem „najlepiej spożyć przed” oraz „często dobre dłużej”. Ma to zachęcić konsumentów do sprawdzania wizualnie, smakowo i węchowo produktów, których termin ważności już upłynął.
Na opakowaniach pojawiły się również oznaczenia „Często dobre dłużej” ponieważ bezpieczeństwo produktów marki nie zmienia się wraz z terminem minimalnej przydatności. Takie oznaczenie można znaleźć na wszystkich wariantach Danio w saszetkach, a firma zapowiada wprowadzanie go na kolejnych produktach.
Produkty z krótkim terminem przydatności można zakupić w symbolicznej cenie poprzez aplikację Too Good To Go. Dzięki temu rozwiązaniu konsumenci uratowali przed zmarnowaniem tysiące paczek z serkami, jogurtami i produktami roślinnymi.
Światowy Dzień Żywności
W latach 2015-2021 DANONE przekazał Bankom Żywności produkty mleczne o łącznej wartości przeszło 20 mln zł. W tym roku firma przyłączyła się również do organizowanej przez Banki Żywności akcji, w ramach której 500 000 posiłków trafi do najbardziej potrzebujących.
Źródło: dlahandlu.pl
Źr. Fot. DlaHandlu/często dobre dłużej, Danone, mat. prasowe