Zakończyła się 10. jubileuszowa edycja targów China Homelife Poland 2022. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło wyselekcjonowanych producentów najbardziej poszukiwanych produktów, z różnych sektorów i zakończyło się sukcesem.
China Homelife Poland to największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma dla importerów produktów z Chińskiej Republiki Ludowej. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w w 2012 r.
China Homelife Poland towarzyszą targi China Homelife Show. Każdego roku prezentowanych jest ponad 1.000 starannie wyselekcjonowanych wystawców z Chińskiej Republiki Ludowej, z takich branż jak: elektronika, materiały budowlane, meble, odzież i tekstylia, oświetlenie, wyposażenie domu, upominki i inne.
Razem z China Homelife Show odbywają się targi China Machinex nastawione na przemysł maszynowy. Wystawcy oferują podczas nich swoje najlepsze produkty z branż: elektryczność i nowa energia, maszyny, sprzęt i narzędzia.
Uczestnicy targów China Homelife Show i China Machinex mają do dyspozycji specjalną strefę match makingu – a w niej zapewnioną pomoc tłumacza, tak by komunikacja z kontrahentami z Chińskiej Republiki Ludowej była jak najprostsza. Spotkanie z idealnie dobranym wystawcą można zaaranżować już przed targami. Dla największych importerów działa również program Hosted Buyer, który daje wiele ekskluzywnych korzyści. Biznes to jednak nie wszystko – podczas targów co roku odbywają się również ciekawe wydarzenia kulturalne.
Podczas China Homelife Poland odbyła się także druga edycja hybrydowa, podczas której spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorstw odbywały się online. Pod jednym dachem PTAK Warsaw EXPO, można było znaleźć artykuły gospodarstwa domowego, tekstylia, elektronikę użytkową, wyposażenie domu, artykuły budowlane, zabawki, a nawet akcesoria dla zwierząt. Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników pojazdów ekologicznych cieszyły się elektryczne rowery, skutery czy drony. Nowoczesne rozwiązania smart dom spotkały się z uznaniem najbardziej wymagających konsumentów.
Przedsiębiorcy, a zwłaszcza eksporterzy i importerzy mierzą się w ostatnim czasie z wieloma wyzwaniami w prowadzaniu działalności gospodarczej. Pojawiły się najpierw trudności związane z turbulencjami w łancuchu dostaw, będącymi skutkami pandemii korona wirusa SARS-COV-2, a później z różnicami kursowymi, inflacją skutkami wojny rosyjsko-ukraińskie. Obecnie, jak prawdopodobnie nigdy wcześniej, potrzebują wsparcia ze strony rządu i samorządu terytorialnego. Potrzebna jest pomoc i nowe rozwiązania dla aktualnej sytuacji.