Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

Masa pracowników czuje się źle wynagradzanych

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez platformę rekrutacyjną IrishJobs, prawie dwie trzecie specjalistów uważa, że ​​ich obecne wynagrodzenie nie odzwierciedla ich umiejętności, kwalifikacji i poziomu doświadczenia.

Z Badania Wynagrodzeń i Świadczeń wynika, że ​​63% pracowników nie ma możliwości regularnego negocjowania z pracodawcą podwyżek wynagrodzeń. Z badania wiadomo również, że ​​44% pracowników otrzymało podwyżkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a spośród tych, którzy ją otrzymali, nieco ponad trzy czwarte stwierdziło, że mieści się ona w przedziale 1-5%, przy czym 62% stwierdziło, że podwyżka nie spełniła ich oczekiwań.

Badanie pokazało jednocześnie, że wynagrodzenie jest dla profesjonalistów najważniejszym kryterium przy rozważaniu pakietów pracowniczych, a zaraz po nim znajdują się świadczenia pracownicze. Najpopularniejszymi świadczeniami pracowniczymi były opieka zdrowotna, programy emerytalne, liczba dni urlopu wypoczynkowego, elastyczna organizacja pracy oraz premie finansowe.

Nieco ponad połowa respondentów uznała równowagę między życiem zawodowym a prywatnym za niezwykle ważną przy ocenie możliwości zatrudnienia.

Dyrektor krajowy The Stepstone Group Ireland Sam Dooley odpowiedzialny za IrishJobs powiedział, że badanie daje wgląd we wpływ zmieniającego się otoczenia gospodarczego i pracy na postawy pracowników wobec ofert pracy.

Sam Dooley:

– Chociaż stopa inflacji spada, wzrost płac w dalszym ciągu pozostaje w tyle za poziomem zwiększonych kosztów. Oczekuje się jednak, że sytuacja ta zmieni się na korzyść pracowników, a najnowszy kwartalny biuletyn ekonomiczny Banku Centralnego przewiduje, że realne wynagrodzenia wzrosną w ciągu najbliższych trzech lat.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo by Markus Spiske on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version