Tak sobie ostatnio przejrzałem statystyki osób wchodzących na moją stronę, a zaskoczyło mnie, że jednak więcej odwiedzających to panie.
Co może być powodem takiej, bo dużej różnicy, nie wiem do tej pory, ale może panie siedzą w domach, nudzą się i dla zabicia czasu surfują po internecie 😉, wpadając też na „Polska-IE”. Może być też tak, że płeć piękna, bardziej interesuje się tym, co akurat dzieje się w Irlandii, aby przygotować preliminarz budżetowy gospodarstwa domowego. Who knows…
To jednak teza postawiona trochę na wyrost, albowiem przejrzałem również statystyki geograficzne i fakt, najwięcej pań loguje się z Irlandii, a na dodatek z Dublina, Cork i Galway, ale zaraz na drugiej pozycji są też te z Wielkiej Brytanii, a następnie Polski, USA oraz Holandii. Było też kilka z Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, która znalazła się na ostatnim miejscu.
Jednak w podziale na płcie, panie stanowią 64,2% odwiedzających, a panowie 35,8%.
Interesująco wygląda też podział wiekowy, bo osoby młode, czyli od 18 do 24 stanowią śladowy procent zainteresowanych informacjami z Irlandii, chociaż ich adresy IP pochodzą w 100 proc. z wyspy, a obie płcie stanowią w tej grupie po 50%.
W grupie 25-34 lata panie stanowią nieco ponad 8%, a panowie 4,8%. Osoby w sile wieku, więc najliczniejszej, jaka jest reprezentowana obecnie wśród irlandzkiej Polonii, panie od 35 do 44 lat to już prawdziwa potęga, bo jest ich w typowym tygodniu 32%. Mężczyźni z tej samej grupy wiekowej to zaledwie 16,3%.
Kolejna grupa, nazywana przeze mnie przedemerytalną, więc od 45 do 54 lat to następna przewaga kobiet, które odwiedzają stronę „Polska-IE” na poziomie 18,2%, a panowie 11%.
Osoby w wieku od 55 do 64 lat ponownie przestają interesować się informacjami z Zielonej Wyspy, a kobiety w tym gronie odwiedzają moją stronę na poziomie 4,9%. Panowie to 2,1%.
Są też emeryci, więc wszyscy ci, którzy przeszli lub za chwilę przejdą w stan zawodowego spoczynku, czyli grupa 65+. W tym przypadku panie stanowią grupę 2,4%, a mężczyźni 1,3%.
Grupa wiekowa 45 lat i więcej najczęściej interesuje się informacjami o zabarwieniu socjalnym, natomiast grupy młodsze tekstami zawierającymi wiadomości dotykające kosztów życia. Panowie są w większości, jeżeli artykuł dotyczy zagadnień z zakresu szeroko pojętego automobilizmu.
Panie, jak wynika ze statystyk, ponad 49% częściej sprawdzają informacje o stylu życia, a i te, które mówią i sferze intymnej.
Ponad 83% ruchu na stronie generują media społecznościowe, natomiast 91,7% osób podczas przeglądania strony „Polska-IE” korzysta z urządzeń mobilnych.
Inne statystyki są mniej interesujące, ale są też objęte klauzulą „tajne łamane przez poufne”, więc pozostawiam je do wiadomości swojej i prokuratury, jeżeli zechce mieć do nich wgląd.
Bogdan Feręc
Photo by Timon Studler on Unsplash