Czy Dublin jest bezpieczny dla biznesu?

Jeżeli oprzeć się na wynikach badania Dublin Chamber to nie, a Izba jest „głęboko zaniepokojona poziomem bezpieczeństwa w Dublinie”.

Wynika to z najnowszego badania, jak i wskazuje też inne problemy, a są nimi także mieszkania, niedobór siły roboczej oraz słaba infrastruktura. Widać również znaczny wzrost ilości przedsiębiorstw, które obawiają się o ogólny stan ochrony fizycznej oraz ochrony, więc w ostatnim kwartale roku już 31% właścicieli firm wyraziło takie obawy, a na początku roku było to tylko 7%.

95% respondentów odpowiedziało, iż należy znacznie zwiększyć widoczność Gardy na ulicach, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń z 23 listopada.

Właściciele dublińskich biznesów obawiają się również o bezpieczeństwo swoich pracowników, ale widzą też rosnącą ilość interwencji ochroniarzy, które bardzo często muszą kończyć się interwencją policji.

Wyzwaniem dla Dublina jest mieszkalnictwo, bo o ile przyciągać ma nowych pracowników, powinien dawać im możliwości zamieszkania, czyli to należy też rozwiązać, by stołeczne biznesy nie miały problemów ze znalezieniem rąk do pracy.

Dyrektor ds. publicznych i międzynarodowych Izby w Dublinie Aebhric McGibney powiedział:

– Pomimo niektórych znaczących prac wykonanych przez rząd w ciągu ostatniego roku, takich jak obniżki kosztów opieki nad dziećmi, narracja się nie zmieniła, a wyzwania pozostają niezmienne.

– Wciąż słyszymy od dublińskich firm, że obecne niedobory siły roboczej powodują kilka czynników, w szczególności wydatki na opiekę nad dziećmi i brak tanich mieszkań.

– Istnieje wyraźna potrzeba opracowania strategii zwiększających uczestnictwo w rynku pracy, zwłaszcza kobiet, poprzez wyeliminowanie barier utrudniających powrót na rynek pracy, takich jak karna stawka krańcowego podatku dochodowego dla drugich żywicieli rodziny oraz ciągłe zmniejszanie wydatków na opiekę nad dziećmi.

Mieszkalnictwo było najbardziej niepokojącą kwestią dla przedsiębiorstw objętych badaniem, natomiast na drugim miejscu znalazła się słaba infrastruktura, a na trzecim niedobory umiejętności i siły roboczej.

Ponad 62% stwierdziło, że ich priorytetem na nowy rok jest „przyciąganie, utrzymanie i podnoszenie kwalifikacji personelu”.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo by Gabriel Ramos on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Wziewy” w astmi
O’Leary dostanie p