Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

Covid – cios ostateczny

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przez ponad dwa lata zarzucano nas różnego typu informacjami o pandemicznym zagrożeniu, a i wydano na to spore pieniądze, które po przejściu śmiercionośnego wirusa, na który naukowcy w trybie nagłym wynaleźli szczepionkę, zaczęły znikać z przestrzeni publicznej.

Najdłużej na wiadomości o zachowaniu dystansu i ostrożnym oddychaniu bytowały sobie na znienawidzonym przez Unię Europejską i naczelnego ekologa kraju, czyli ministra Eamona Ryana, plastiku, a okazał się on całkiem dobrej jakości i pojawiła się też jego przydatność. Nie ministra, a plastiku, żeby nie było niedomówień.

Sam szef resortu środowiska, również powinien być zadowolony, bo pleksiglasowe podpory napisów, nie trafiają na wysypiska śmieci, gdzie rozkładać się będą przez tysiące lat, a stały się całkiem potrzebne w kraju deszczu i mgły.

Otóż wielu właścicieli działek i ogrodów łapczywym okiem od jakiegoś czasu spoglądało na dobrej jakości plastik, jaki użyty został do informowania o covidowym armagedonie i kiedy pandemia miała się ku końcowi, mieszkańcy Zielonej Wyspy zaczęli tablice usuwać.

Nie stało się to z powodu znienawidzenia wirusa, nie były przyczyną działania środowiskowe, ale zwykła oszczędność.

Wielu mieszkańców kraju zauważyło, że pleksiglas użyty do naklejania na nim informacji o koronawirusie, doskonale nadaje się do zbudowania szklarni i osłaniania werand domów. Wówczas to w Irlandii rozpoczęło się polowanie na plastik, jaki przez dłuższy czas po pandemii zalegał i część mieszkańców nawet wchodziła w układy z właścicielami terenów oraz obiektów, gdzie ustawiono oraz przykręcono śrubami „reklamy” koronawirusa.

Kooperacja korzystna była dla obu stron, bo dotychczasowy właściciel tablicy, na której znajdował się Covid-19 tej pozbywał się bezproblemowo, nie musiał jej składować, a i oddać do punktu recyklingu, a nowy użytkownik zdobywał darmowy materiał konstrukcyjny.

W Irlandii zaczęły powstawać altany, szklarnie i zadaszenia z koronawirusowego plastiku, więc można uznać, że pandemia jednak na coś się przydała.

Bogdan Feręc

Źr. Breaking News

Photo by Drahomír Hugo Posteby-Mach on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version