Już 10 października w Warszawie, podczas wydarzenia biznesowego BCC FOR THE FUTURE Liderzy Jutra, Business Centre Club wyróżni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorców nagrodą im. Marka Goliszewskiego. Do 10 września trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki.
Do konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego zgłaszać się mogą zarządzający firmami: przedsiębiorcy i managerowie do 45. roku życia. W tym roku przyznanych zostanie 9 nagród dla nominowanych w 4 kategoriach konkursowych: po 4 dla członków BCC oraz dla firm niebędących członkami Klubu. Dodatkowo dla firm z grupy firm członkowskich w BCC Startups przeznaczona jest jedna nagroda w kategorii Innowacyjny Startup.
Rejestracja do konkursu jest bezpłatna i trwa do dnia 10 września
Podczas październikowego finału Business Centre Club nagrodzi firmy działające w obszarze nowych technologii, informatyki i pionierskich koncepcji organizacyjnych, tworzące bazę do rozwoju w Polsce przemysłu 4.0, automatyki, robotyki oraz nowatorskich rozwiązań w sferze usług.
„To właśnie dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna i bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym” – twierdzi dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.
Konkurs nosi imię Marka Goliszewskiego, założyciela Business Centre Club i jest organizowany raz w roku.
„Marek Goliszewski był inicjatorem nowych przedsięwzięć gospodarczych i liderem obdarzonym wyjątkową biznesową wyobraźnią, który wierzył w siłę młodych zarówno osób, jak i firm. Był wizjonerem – dlatego jego imieniem nazwaliśmy konkurs” – mówi dr Grażyna Majcher – Magdziak, przewodnicząca Rady Organizatorów i współzałożycielka BCC.
„Brat wdrażał idee będące podstawą zdrowej gospodarki, której przyszłość widział właśnie w wiedzy i młodych przedsiębiorcach. Chcemy kontynuować jego misję w tej niełatwej dla przedsiębiorców i bardzo dynamicznej sytuacji rynkowej. Dlatego naszym celem obok wskazywania szans, zagrożeń oraz najlepszych praktyk z przywództwa i zarządzania >>przedsiębiorstwem przyszłości<< jest także nagradzanie tych najbardziej innowacyjnych polskich firm, kierujących się nowoczesnymi standardami i innowacyjnymi rozwiązaniami biznesowymi” – dodał prezes BCC dr Jacek Goliszewski.
Nagroda przyznawana jest za wizjonerskie rozwiązania i wdrożenia w 4 kategoriach:
1. Prekursorskie techniki i technologie przemysłowe,
2. Innowacyjne produkty,
3. Innowacyjne usługi,
4. Nowatorskie rozwiązania i projekty wspierające zarządzanie.
„W tym roku rozszerzyliśmy konkurs o dodatkową kategorię dla startupów. Uważnie śledzimy otoczenie biznesowe i wdrażamy nowe projekty będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku. Dziś, tak jak mówiłem, stawiamy na młody biznes, nowe technologie oraz na innowacje. Jesteśmy u progu rewolucji związanej z wykorzystaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Trudno jeszcze jednoznacznie oszacować, dokąd ta rewolucja nas zaprowadzi, ale bez wątpienia istotny udział w niej będą miały właśnie startupy. Chcemy wspierać silny i w naszym przekonaniu niezmiernie ważny ekosystem startupów w Polsce” – dodał prezes BCC.
Ankieta zgłoszeniowa https://www.bcc.org.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-wizjoner-polskiej-gospodarki-2024/
Autorem statuetki, którą otrzymają nagrodzone firmy, jest rzeźbiarz, architekt i projektant procesów Oskar Zięta.
Gala finałowa konkursu odbędzie się w Warsaw Presidential Hotel (dawny hotel Marriott) w ramach wydarzenia BCC FOR THE FUTURE. LIDERZY JUTRA.
Opłata rejestracyjna z tytułu udziału w konkursie:
– Firmy członkowskie BCC oraz BCC Startups – bez opłat,
– Podmioty niezrzeszone w BCC: 500 PLN netto.
Jednocześnie zapraszamy na najważniejsze biznesowe wydarzenie roku organizowane przez BCC – dwudniową konferencję poświęconą tematyce zarządzania przedsiębiorstwem przyszłości.
Business Centre Club
Business Centre Club to największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, przychody firm to ponad 200 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w 250 miastach. Na terenie Polski działają 22 loże regionalne. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami BCC – klubu przedsiębiorców są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci.
Business Centre Club w mediach społecznościowych: LinkedIn, Facebook, Twitter.
Źródło informacji: BCC