Bangladesz znosi wymóg fumigacji amerykańskiej bawełny po sponsorowanej przez CCI wizycie bangladeskiej delegacji w USA

Sponsorowana przez Cotton Council International (CCI) wizyta przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa Bangladeszu w USA, która odbyła się w dniach 30 października – 5 listopada 2022 r., w połączeniu z nieodzownymi działaniami Biura Zagranicznej Służby Rolnej (FAS) Departamentu Rolnictwa USA (USDA) w Dhace, ostatecznie przekonała rząd Bangladeszu do złagodzenia wymogu fumigacji obowiązującego od prawie pięciu dekad w imporcie bawełny z USA.

Zmiana ta pozwala wyeliminować znaczącą barierę w eksporcie amerykańskiej bawełny do Bangladeszu, a także zaoszczędzić czas i pieniądze bangladeskich fabryk, które chcą zaspokoić zapotrzebowanie na import włókna bawełnianego z USA. Bangladeskie fabryki wydawały ponad milion dolarów rocznie na pokrycie zbędnych kosztów fumigacji bawełny importowanej z USA.

Amerykańscy eksporterzy będą nadal korzystać z certyfikatów fitosanitarnych wydawanych przez Służbę Kontroli Zdrowia Zwierząt i Roślin Departamentu Rolnictwa USA (APHIS), ale zgodnie z nowymi przepisami certyfikat będzie zawierał dodatkowy wpis potwierdzający, iż w pochodzącej z USA zbelowanej bawełnie nie występują żywe organizmy kwieciaków bawełnianych. APHIS wyda również zmienione instrukcje dla eksporterów.

Decyzja Ministerstwa Rolnictwa i Handlu Bangladeszu o zniesieniu wymogu fumigacji została podjęta po tym, jak sześciu przedstawicieli Ministerstwa wzięło udział w sponsorowanej przez CCI wizycie w amerykańskich zakładach produkujących bawełnę, koordynowanej przez Krajową Amerykańską Radę (NCC). Delegaci mogli upewnić się, że zbelowana bawełna z USA nie zawiera żywych organizmów kwieciaków bawełnianych, jak również zapoznać się z wdrożonym z powodzeniem programem zwalczania kwieciaków bawełnianych w amerykańskim przemyśle bawełnianym oraz z nowoczesnymi technikami zbioru i znormalizowanymi technikami odziarniania bawełny.

Według przeprowadzonej przez USDA FAS analizy globalnego rynku z maja 2023 roku Bangladesz zajmuje drugą pozycję na świecie pod względem wielkości importu bawełny. Chociaż kraj ten również produkuje bawełnę, udział produkcji krajowej w zaspokajaniu całkowitego popytu wynosi nie więcej niż 1%.

W 2022 roku Bangladesz znajdował się w pierwszej dziesiątce największych rynków zbytu dla amerykańskiej bawełny. Wartość eksportu do tego kraju wyniosła 477,07 mln dolarów amerykańskich (https://www.fas.usda.gov/regions/bangladesh).

Cotton Council International (CCI) jest stowarzyszeniem branżowym non-profit, które promuje amerykańskie włókno bawełniane i produkty z bawełny na całym świecie pod znakiem towarowym COTTON USA. CCI działa w ponad 50 krajach za pośrednictwem 20 oddziałów na świecie i może poszczycić się ponad 65-letnim doświadczeniem. Naszą misją jest sprawienie, że amerykańska bawełna stanie się preferowanym wyborem przedstawicieli przędzalni/producentów, marek/sklepów detalicznych i konsumentów, co pozwoli uzyskać wartość dodaną, która zapewni rentowność w całym amerykańskim przemyśle bawełnianym i przyczyni się do wzrostu skali eksportu włókien, przędzy i innych produktów bawełnianych. Więcej informacji znajduje się na stronie: cottonusa.org.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2080013/CCI_Logo_Tagline_Lockup_R2_stacked_alt_blue_Logo.jpg  

Źródło: COTTON USA™

Źródło informacji: PR Newswire

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Techniki oddechowe p
Russian military dea