Szykuje się gruntowana reforma systemu nauczania w Irlandii

Uznano, że system edukacji w Irlandii nie odpowiada już wymaganiom współczesności, a to oznacza, iż zaproponowano bardzo daleko idącą zmianę programu nauczania na poziomie podstawowym.

O ile reforma zostanie wprowadzona, będzie pierwszą tak poważną od 25 lat, a obejmować ma zmiany i zwiększenie godzin lekcyjnych w naukach o seksie, zgodzie na seks, związkach partnerskich oraz w młodym wieku, ale będzie też znacznie mniej nauki o kwestiach wiary.

W szkołach podstawowych mniej czasu poświęcać się ma na naukę języków obcych, ale zwiększy się ilość zajęć lekcyjny poświęconych poznawaniu innych kultur.

Zastępca dyrektora generalnego Krajowej Rady ds. Programu Nauczania i Oceny dr Patrick Sullivan powiedział, że nadszedł czas na zreformowanie programu nauczania.

Dr Patrick Sullivan uważa:

– Kiedy pomyślimy o naszym świecie i o tym, jak się zmienił, nawet niedawno, żeby na chwilę wspomnieć o brexicie, jesteśmy obecnie jedynym anglojęzycznym krajem w UE, a tam także współczesne języki obce stają się ważne. Tak więc nasz świat się zmienił, a ten program nauczania jest na to odpowiedzią.

Rada ds. Programu Nauczania i Oceny stwierdziła, że ​​ważne jest wcześniejsze wprowadzenie edukacji seksualnej, ponieważ dzieci rozpoczynają naukę w szkole w starszym wieku, a niektóre wcześniej wchodzą w okres dojrzewania.

Nowy program nauczania ma kłaść również większy nacisk na dobre samopoczucie uczniów, a zajęcia skupić się na bezpieczeństwie i regulowaniu emocji.

Mieszkańcy Irlandii mogą wypowiedzieć się w tej sprawie, a to dzięki ankiecie, jaka została przygotowana, a tę można znaleźć tutaj.

*

To tak na sam koniec, bo nie rozumiem, skoro w UE ważne są wg dra Sullivana również inne języki, dlaczego planuje się zmniejszyć ilość godzin lekcyjnych w tym zakresie? Albo są ważne, albo chcemy produkować pożytecznych idiotów – innej odpowiedzi nie ma.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Photo by CDC on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzcy farmerzy j
Jak walczyć z hejte