Ryanair i Aer Lingus zaktualizowały zasady dotyczące bagażu podręcznego

Niektórzy w podróżnych chcąc oszczędzić trochę pieniędzy, pakują wszystko do bagażu podręcznego, a to może przysporzyć im wielu problemów w chwili odprawy bagażowej.

Całkiem sporo pasażerów chce też w bagażu podręcznym wnieść na pokład przedmioty, które już wcześniej uznawane były za niebezpieczne, a i pojawiają się cały czas nowe, które trafiają na listę zabronionych. Tak postępują właśnie dwie linie lotnicze, które obecne są w Irlandii, więc rodzimy przewoźnik Ryanair i brytyjska linia Aer Lingus informują swoich klientów, iż opublikowana została nowa lista materiałów i przedmiotów, jakich nie wolno przewozić w bagażu nierejestrowanym.

Pełne listy przedmiotów zakazanych na pokładach samolotów znajdują się na stronach internetowych przewoźników, a każda z linii może opierać się na innych zasadach bezpieczeństwa, więc w niektórych zakazem mogą być objęte te, które dozwolone są u innych.

Po aktualizacji list przedmiotów z zakazem przewożenia w bagażu podręcznym te w Ryanair i Aer Lingus znacznie się wydłużyły, a wszystko w ramach środków bezpieczeństwa w transporcie lotniczym. Przepisy bezpieczeństwa transportu lotniczego mają zastosowanie na szczeblu międzynarodowym i w ostatnich latach stały się bardziej rygorystyczne, również w lotach w ramach Unii Europejskiej.

Co ważne, pewnych przedmiotów nie wolno wnosić też na teren lotniska, a poza linie odprawy wcale. Poniżej publikujemy listę przedmiotów, które odebrane zostaną podczas odprawy bezpieczeństwa, o ile obsługa znajdzie je w bagażu podręcznym, a wynika to ze zaktualizowanych przepisów w Ryanair i Aer Lingus.

Na pokład samolotów wnosić nie wolno:

– Broni palnej, broni zabawkowej lub replik, części broni palnej (z wyjątkiem celowników teleskopowych), wiatrówek, pistoletów na śrut, pistoletów do rac lub pistoletów startowych.
– Łuków, kusz lub strzał.
– Harpunów i włóczni.
– Proc i katapult.
– Urządzeń ogłuszających, które zaprojektowane są do ogłuszania lub unieruchamiania.

– Noży (z ostrzem dłuższym niż 6 cm).
– Żyletek, rozcinaczy do pudełek, nożyczek (z ostrzami oddalonymi od punktu podparcia o więcej niż 6 cm).
– Siekier, toporków, tasaków, czekanów lub szpikulcy do lodu.
– Mieczy, szabel, ostrych lub spiczastych sprzętów do sztuk walki.

– Łomów, wiertarek, nawet tych reklamowanych w Lidlu przez Schwarzeneggera i wkrętarek, pił, latarek, śrubokrętów, gwoździarek lub innych narzędzi z ostrzami, lub trzonkami dłuższymi niż 6 cm, takie jak śrubokręty lub dłuta.

– Przedmiotów, które w przypadku uderzenia mogą spowodować poważne obrażenia, takie jak kije sportowe, maczugi, pałki i sprzęt do sztuk walki.

– Magazynków na amunicję, spłonek, detonatorów i zapalników, granatów minowych i innych wojskowych materiałów wybuchowych.
– Fajerwerków i materiałów pirotechnicznych, kanistrów lub naboi dymnych.
– Dynamitu, prochu strzelniczego i plastikowych materiałów wybuchowych.
– Wszelkich inne przedmiotów, które można w uzasadniony sposób wykorzystać lub zaadaptować do obrażeń fizycznych.

Bogdan Feręc

Źr: The Mirror

Photo by Markus Winkler on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szaleństwo klimatyc
Zakaz sprzedaży pap