Dobre wiadomości bardzo potrzebne
W mediach panują trendy, gdzie dominują negatywne informacje. Dotyczy to zarówno prasy, telewizji jak i Internetu. Dzień Dobrych Wiadomości zachęca, by zmienić te trendy.
Święto zostało zainicjowane w 2001 roku i jest obchodzone corocznie, 8 września. Z pomysłem wyszło środowisko Salon 101, prowadzone przez Małgorzatę Bocheńską. Salon 101 ma siedzibę w Warszawie, przy ulicy Saskiej. Organizuje spotkania elit intelektualnych i artystycznych. Prowadzi to do czynności, mających na celu kreowanie postaw i działań publicznych na rzecz koniecznych transformacji.
Mediom łatwiej jest promować negatywne wiadomości, bo to przyciąga większą uwagę odbiorców. Te pozytywne zazwyczaj pokazywane są na sam koniec w programach informacyjnych i stanowią niewielki procent ogółu.
Dzień Dobrych Wiadomości nie musi ograniczać się tylko do postawy w mediach. Dotyczy to także codziennego życia i kontaktów międzyludzkich. Tworzy większe poczucie bezpieczeństwa w społeczeństwie i pozwala na bardziej optymistyczne podejście wobec życia.
Vienna Life latem 2017 roku przeprowadziło badanie na grupie 509 internautów, które pokazało iż 81 proc. Polaków otrzymało dobrą wiadomość w minionych miesiącach. Zazwyczaj dotyczyło to otrzymania awansu lub nowej pracy, ewentualnie powiększenia rodziny. Dla społeczeństwa dobre wiadomości związane są także z możliwością urlopu, dobrych wyników badań u członków rodziny, czy też wygranej w konkursach.